Szczęście Ci sprzyja, kiedy spełniasz swoje marzenia !

Menu


Zaczynaj dzień od uśmiechu.

12 zwyczajów szczęśliwych ludzi.

 1. Docenianie życia.
  Zatrzymaj się na chwilę...zastanów się za co możesz być wdzięczny...może za szansę nowego dnia życia, może ze wspaniałego partnera obok ciebie, może za dobrą pracę, może za wspaniałe dziecko, może za zdrowie....Powodów jest wiele, dlatego dostrzegaj to, co daje ci szczęście i bądź za to wdzięcznym. Doceń wszystko, co sprawia, że czujesz się szczęśliwy i dziękuj za to każdego dnia. A bliskim warto mówić ile dla nas znaczą, bo to wielka wartość być ważnym dla kogoś a każdy z nas pragnie być kochanym.
 2. Inwestowanie w relacje.
  Warto dobrze dobierać przyjaciół. Otaczaj się ludźmi, którzy sprawiają źe się śmiejesz, że chce Ci się żyć. Otaczaj się ludźmi pozytywnymi, którzy dzielą Twoje wartości i w podobny sposób realizują swoje marzenia, bo tak możecie wzajemnie się wspierać także i w trudnych chwilach. Dbaj o kontakt także z rodziną. Licz się z innymi i dla siebie oczekuj szacunku. Kochaj bezwarunkowo i nie próbuj zmieniać innych, bo każdy ma tylko jedno życie i sam o nim decyduje. Pamiętaj, że nikt nie jest idealny.
 3. Ciągłe uczenie się.
  Inwestuj czas w swoje hobby a na pewno będziesz miał więcej tematów do rozmów w towarzystwie a Twój czas w samotności będzie przyjemnie wypełniony. A rozwój zawodowy na pewno da Ci większą satysfakcję z pracy a pewnie i profity. Także nauka na własnych błędach może byż pełna kreatywnych rozwiązań. Lepiej dostrzec zamiast problemu wyzwanie któremu jesteś w stanie sprostać.
 4. Kochanie tego, co się robi.
  Może to być, praca która daje Ci spełnienie i satysfakcję albo także możesz kochać i czuć się kochanym w ognisku rodzinnym czy wśród przyjaciół a może słuchając ukochanej muzyki czy wędrując po górach. Warto mieć swoje hobby.
 5. Uprawianie sportu.
  Wartościowa jest systematyczna i częsta gimnastyka, ruch, chodzenie po górach, jogging, nordic walking, chodzenie na siłownię czy jazda na rowerze. Każda aktywność wyciskająca pot z ciała dobrze służy całemu organizmowi.
 6. Cieszenie się życiem i przewaga optymizmu w myśleniu.
  Będż myślami tu i teraz, nie w przeszłości, której już nie ma ani nie w przyszłości, która dopiero kiedyś nastąpi, to dostrzeżesz mnóstwo powodów do radości, zaczniesz odczuwać pokój w swoim wnętrzu, zauważysz bardziej osobę, która jest przy tobie, piękno przyrody w drodze do pracy. Celebruj swoje sukcesy i ciesz się każdą przyjamną chwilą. Myśl pozytywnie o swojej przyszłości i staraj się dostrzegać dobro w każdym doświadczeniu. Świadomie wpływaj na swoje myśli by były pozytywne.
  Śmiech wspaniale wpływa na twój nastrój i udziela się otoczeniu. Warto śmiać się jak najczęściej i nie brać źycia przesadnie serio. Można znaleźć coś zabawnego w niemal kaźdej sytuacji. Można także śmiać się z samego siebie, co doskonale uczy zdrowego dystansu. Jednak warto być poważnym kiedy sytuacja tego wymaga.
  Oczekuj dla siebie tego, co najlepsze a z trudnych doświadczeń wyciągaj konstruktywne wnioski.
 7. Wybaczanie.
  Warto wybaczać sobie własne błędy i innym nasze zranienia. Wybaczenie to droga do spokoju wewnętrznego. Wybaczając zostawiamy przeszłość za sobą i tworzymy swoją wspanialszą przyszłość z otwartym sercem.
 8. Medytowanie.
  Jeśli chcesz może to być medytacja oparta na fundamencie religijnym albo w ogóle z nim nie związana jak koncentracja na oddechu czy milczenie w ciszy. Kilkanaście minut medytacji może naładować akumulatory energetyczne na wiele godzin w bardzo pozytywny sposób.
 9. Akceptowanie siebie z niedoskonałościami
  Zawsze będzie ktoś lepszy od nas w pewnej dziedzinie i zawsze będzie ktoś mniej radzący sobie od nas w jakimś zakresie. Akceptacja tego, że nie zawsze wychodzi nam idealnie i docenianie tego, co osiągnęliśmy pozwala skoncentrować się tym by jak najlepiej się starać ale bez niezdrowego porównywania się z innymi. Zapytaj siebie "W czym dziś jestem lepszy od siebie samego z wczoraj?" To wyzwala wspaniałą, twórczą energię.
 10. Rozsądne wyznaczanie celów i dobre gospodarowanie czasem.
  Stawiaj sobie ambitne cele, ale odpowiednie do swoich aktualnych możliwości. Realistyczne cele osiągamy a zatem i czujemy dumę i radość, a takie które przekraczają nasze możliwości poprzez swoją niedostepność działają na nas frustrująco. Zrób plan tygodniowy i pod koniec tygodnia podsumuj rezultaty. Już po kilku razach zaobserwujesz razem z efektami, większą motywację do wykonywania zadań.
 11. Koncentracja na własnym życiu i dbanie o swoje potrzeby.
  Pozytywne cele tak absorbują, że nie ma czasu ani potrzeby myśleć o krytykowaniu innych ani przejmowaniu się tym, co myślą o nas inni. Istotna natomiast jest koncentracja nad doskonaleniem swojego życia i dowartościowanie wynikajace z własnych sekcesów. Ciało także wymaga troski dlatego co jakiś czas zadbaj o nie szczególnie, choćby poprzez domowe SPA a na codzień przez odpowiednią ilość snu, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną i relaks kiedy tego potrzebujesz.
 12. Pewność siebie, wytrwałość
  i odpowiedzialność.

  Te cechy są dominujące dla ludzi sukcesu, ale także gdy chodzi o relacje z innymi osobami.
  Pewność siebie wyraża się w świadomości własnych mocnych i słabych stron i umiejętnym korzystaniu z tej wiedzy poprzez budowanie na pozytywach i doskononaleniu słabości.
  Wytrwałość sprawia, że budujemy głębokie więzi z innymi osobami a początkowo trudne do osiągnięcia cele z czasem stają sie naszym sukcesem.
  Odpowiedzialność sprawia, że mamy świadomość że od naszych myśli i uczuć zależą nasze nastroje a od działań efekty jakie osiągamy będź których nie osiągamy w życiu.

Cytaty

"Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, ale bycie lepszym niż było się wczoraj".
XIV Dalajlama

Skup się na tym, co posiadasz zamiast na tym, czego Ci brak.

Kiedy masz ludzi, którzy w ciebie wierzą, możesz przenosić góry. Pierwszą osobą jednak, która w ciebie wierzy musisz być ty sam.

Zawsze ufaj sobie

"Nie gardź sobą, że bitwę przegrałeś. Trzeba pewnej siły, by się zapędzić aż tam, gdzie się bitwy przegrywa."
Henryk Elzenberg

Osoba, która twierdzi, że coś nie może być zrobione, nie powinna przeszkadzać tej, która to właśnie robi.

Ciesz się nawet małymi sukcesami

Zacznij kiedy inni szukają wymówek, ćwicz, kiedy inni wciąż marzą, nie poddawaj się kiedy inni rezygnują.

W życiu wygrywa ten, kto pokonał samego siebie, pokonał swój strach, swoje lenistwo, swoją nieśmiałość...

"Wszystko jest trudne zanim stanie się proste" Thomas Fuller

Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych.

"Im bardziej motywuje cię miłość, tym bardziej wyzwalające i nieustraszone są twoje działania".
IV Dalajlama

Nieszczęśliwi ludzie skupiają się na tym, czego nienawidzą w swoim życiu, szczęśliwi na tym, co kochają.

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Spokojny umysł daje najlepsze rozwiązania.

"Sekret przemiany: Skup całą uwagę nie na tym co stare, ale na tworzeniu nowego."
Sokrates

"Zapomnij o wszystkich powodach, dla których się nie uda. Wystarczy znaleźć jeden dobry powód, dla którego się powiedzie."
Robert Anthony
 • Kontakt