W celu utrzymania...

Menu


Wiedza to klucz do sukcesu.

"W celu utrzymania pozytywnego nastawienia i pewności siebie myśl nieustannie o celach, jakie sobie postawiłeś."

Brian Tracy


Plany i ambicje.
​Sylwester ! Fajerwerki ! Noworoczne postanowienia ! Plany, ambicje - schudnę, odłożę na samochód, zapiszę się na kurs języka obcego, zeszczupleję, będę częściej spędzał czas z rodziną, zmienię prace, będę rozwijał jakąś pasję....

Nie jest ​trudno wymyślić obszar naszego życia, który wymagałby większego zaangażowania i popracowania nad nim. Każda myśląca i ambitna osoba taki obszar posiada. Jednak szkopuł w tym żeby z tego planu wyszło sfinalizowane przedsięwzięcie a nie skończyło się na niespełnionych marzeniach.

Tworzenie marzeń
Aby marzenia (sfera pragnień) stały się rzeczywistością (sfera działań) należy najpierw dokładnie sprecyzować pragnienie, potem zaplanować wykonanie, i na koniec je zrealizować.
Żeby marzenie było realne do spełnienia, jego realizacja musi mieścić się w naszych możliwościach, bo przykładowo ​ktoś bez pieniędzy i pracy raczej nie zarobi milion euro w rok. Dlatego planując realizację marzeń powinniśmy uwzględniać ograniczenia: zasobności portfela, czasu i naszych predyspozycji.
Natomiast nawet duże przedsięwzięcie rozplanowane na mniejsze części, rozłożone w czasie może sprawić, że osiągniemy cel z sukcesem.

Jak wspomóc w sobie siłę do realizacji marzeń?
Kiedy już jesteśmy na etapie dążenia do celu, początkowo pełni energii i zapału, z czasem jednak ze słabnącym entuzjazmem...wtedy na pomoc przychodzi nam....ponowne przypominanie sobie o zamierzeniu, które podjęliśmy i odnawianie w swoich myślach i emocjach tego co będziemy postrzegać i jak się czuć kiedy cel zrealizujemy.

Częste przypominanie sobie o celu, nie tylko nas motywuje do wytrwałości ale także sprawia że już samo dążenie do niego jest przyjemne i wypełnione satysfakcją. Droga do celu staje się już szczęściem a cel staje się już przysłowiową "wisienką na torcie".

Reakcja na naszą nową aktywność w dążeniu do celu, osób z naszego otoczenia.
Również kiedy stawiamy przed sobą nowy cel do zrealizowania, czasem zmienia się w pewnym zakresie nasze codzienne życie, i osoby z otoczenia mogę źle czuć się z naszą nową aktywnością czy to z zazdrości czy ze zwykłej obawy że coś się zmienia, że ktoś się zmienia czy może dlatego, że nie poświęcamy ​im tak dużo czasu czasu jak to było kiedyś.
Wtedy nie warto ulegać presji cudzych lęków i nie pozwolić na demotywujący na nas wpływ. Obrane cele konsekwentnie realizować, ale nie raniąc przy tym innych. Szczera rozmowa może wiele pomóc drugiej osobie z zrozumieniu jak ważny jest dla nas obrany cel, i że wymaga pewnego zaangażowania, w tym ​i poświęcenia czasu​.

​ ​Może się także zdarzyć, że osoby z naszego otoczenia będą próbowały przeszkodzić nam w osiągnięciu celu, ale przypominanie sobie o naszym marzeniu (celu), odnawianie go w myślach, podkreślanie dlaczego jest dla nas ważne osiągnięcie go plus determinacja, praca i wytrwałość powinny znokautować nieprzyjaźnie nastawione nam osoby i całkowicie uodpornić nas na ich negatywny wpływ.

Warto mieć marzenia, ale nie tylko sporadycznie.
Warto mieć ich dużo i je pielęgnować, rozmyślać o nich często w wolnych chwilach, mieć je w wyobrażeniach jak żywe, bo wtedy uruchamiają się w nas pozytywne siły motywujące do ich spełnienia i kiedy natrafiają sie okazje sprzyjające ku ich realizacji mamy szansę natychmiast je wychwycić i z nich skorzystać. A nawet kiedy takich okazji nie ma to nasza determinacja (spowodowana realną jak fakt wizją spełnionego marzenia ) sprawia, że sami tworzymy okoliczności i itak realizujemy nasze szczęście, nasz wymarzony cel.

Cytaty

"Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, ale bycie lepszym niż było się wczoraj".
XIV Dalajlama

Skup się na tym, co posiadasz zamiast na tym, czego Ci brak.

Kiedy masz ludzi, którzy w ciebie wierzą, możesz przenosić góry. Pierwszą osobą jednak, która w ciebie wierzy musisz by ty sam.

Zawsze ufaj sobie

"Nie gardź sobą, że bitwę przegrałeś. Trzeba pewnej siły, by się zapędzić aż tam, gdzie się bitwy przegrywa."
Henryk Elzenberg

Osoba, która twierdzi, że coś nie może być zrobione, nie powinna przeszkadzać tej, która to właśnie robi.

Ciesz się nawet małymi sukcesami

Zacznij kiedy inni szukają wymówek, ćwicz, kiedy inni wciąż marzą, nie poddawaj się kiedy inni rezygnują.

W życiu wygrywa ten, kto pokonał samego siebie, pokonał swój strach, swoje lenistwo, swoją nieśmiałość...

"Wszystko jest trudne zanim stanie się proste" Thomas Fuller

Poświęcej tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych.

"Im bardziej motywuje cię miłość, tym bardziej wyzwalające i nieustraszone są twoje działania".
IV Dalajlama

Nieszczęśliwi ludzie skupiają się na tym, czego nienawidzą w swoim życiu, szczęśliwi na tym, co kochają.

Marzenia się nie spłeniają, marzenia się spełnia.

Poświęcej tyle czasu na ulepszanie siebie, być nie miał go na krytykę innych.

Spokojny umysł daje najlepsze rozwiązania.

"Sekret przemiany: Skup całą uwagę nie na tym co stare, ale na tworzeniu nowego."
Sokrates

"Zapomnij o wszystkich powodach, dla których się nie uda. Wystarczy znaleźć jeden dobry powód, dla którego się powiedzie."
Robert Anthony
  • Kontakt