Każdy jest geniuszem...

Menu


Zaczynaj dzień od uśmiechu.

"Każdy jest geniuszem, ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania sie na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia."

Matthew Kelly


Geniusz niepowtarzalności.
Geniusz indywidualnego człowieka polega na jego niepowtarzalności ​w skali całego świata. Każdy człowiek ma jedyne, niepowtarzalne DNA, niepowtarzalne linie papilarne, niespotykaną u innych urodę i absolutnie ​ oryginalną osobowość, jakiej na całym świecie nie ma nikt inny​.

Dlatego warto pamiętać o tym, że jest się kimś wyjątkowym ​ i umieć także dostrzec indywidualność ​ u​ każdego innego człowieka. Pamiętać, że każdy ma swoje wyjątkowe okoliczności życia, w których żyje, swoje indywidualne cechy, dzięki którym jego życie wygląda tak, jak je on tworzy.
Istotne jest, by pamiętać, że ta oryginalność każdego nie jest powodem do wywierania wpływu na innych by się zmieniali pod nasz "styl" ale ta wyjątkowość każdego dobrze jeśli jest okazją do podziwiania inności i uczenia się od innych, nawet więcej, wzajemnej wymiany i wspólnego wzrastania w rozwoju kolejnych cech charakteru czy umiejętności ​ pod wpływem inspiracji innymi czy sobą samym.​


Geniusz własnego wnętrza.
Kiedy osoba zaczyna poznawać siebie odkrywając stopniowo własne wnętrze, doznaje odkryć indywidualnie według predyspozycji jakie posiada ​ i doświadczeń, które ją kształtują​. Uświadamia sobie z czasem jak niezmiernie duże bogactwo osobowościowe kryje w sobie i ze wzrostem świadomości korzysta coraz umiejętniej z tego potencjału.
To dlatego introwertyczna natura przemyśleń jest taka głęboka, a ekstrawertyczna towarzyskość tak lubiana przez otoczenie. To dlatego jedni mężczyźni wolą dynamiczne, energiczne kobiety a inni dla równowagi spokojne i wyciszone. Właśnie dlatego, że każdy człowiek jest wyjątkowy i kryje w sobie piękne bogactwo osobowości, które ma swoich ulubienców i adoratorów, warto odkrywać w sobie i innych wyjątkowość każdego dnia.


Geniusz umysłu.
Jeśli osoba z umysłem ścisłym realizuje projekty techniczne, czuje się jak przysłowiowa "ryba w wodzie". Jeśli natomiast uczniowi o uzdolnieniach ścisłych przychodzi napisać elaborat z języka polskiego, może napotkać na większe problemy. I pewnie będzie musiał zaangażować w nie więcej czasu i energii niż ktoś kto z natury ma w tym kierunku uzdolnienia.
Jest też faktem, że umysł nasz​ wykazuje cechy mięśnia, tzn gdy pracujemy nad nim urasta w siłę i możliwości, dlatego warto trenować "mięsień" jakim jest umysł.
Właśnie dlatego, że umysł może odnawiać swoje siły i możliwości poprzez trening intelektualny czy pamięciowy, dlatego warto dbać o właściwe dla niego stymulacje, kóre go rozwijają i spłeniają oczekiwania naszych preferencji w tym zakresie.


Geniusz indywidualnych zdolności.
Nie chodzi o to, by robić tylko to w czym jesteśmy najlepsi, bo jak najbardziej warto poszerzać wiedzę i umiejętności w jakimkolwiek wybranym przez nas zakresie.
Istota jest w tym, że wielki sukces możemy osiągnąć w zakresie naszych największych umiejętności i predyspozycji i dlatego jak najwcześniej warto odkryć największy potencjał i rozwijać go.
Wtedy właśnie kiedy osiągamy sukcesy, czerpiemy wielką satysfakcję z naszej aktywności, a to motywuje nas do dalszych wysiłków i ​osiągnięć, stwarzając przed nami nowe cele i nowe marzenia do realizacji. Właśnie to, że Edison wynalazł żarówkę, dzięki czemu mamy jasno w mieszkaniu, motorniczy zawozi nas do pracy, piekarz piecze pyszne pieczywo na nasze posiłki, księgowa dba o nasze finanse, informatycy dbają o komputery do pracy, edukacji czy zabawy, a szewc robi buty, w których chodzimy itd...Właśnie dzięki temu każdy zawód jest wartościowy, właśnie poprzez różnorodność talentów jakie angażują poszczególni ludzie w ich realizację i dlatego każdy w zależności od swoich umiejętności, wykonując zawód spełnia ważną rolę społeczną.

Cytaty

"Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, ale bycie lepszym niż było się wczoraj".
XIV Dalajlama

Skup się na tym, co posiadasz zamiast na tym, czego Ci brak.

Kiedy masz ludzi, którzy w ciebie wierzą, możesz przenosić góry. Pierwszą osobą jednak, która w ciebie wierzy musisz by ty sam.

Zawsze ufaj sobie

"Nie gardź sobą, że bitwę przegrałeś. Trzeba pewnej siły, by się zapędzić aż tam, gdzie się bitwy przegrywa."
Henryk Elzenberg

Osoba, która twierdzi, że coś nie może być zrobione, nie powinna przeszkadzać tej, która to właśnie robi.

Ciesz się nawet małymi sukcesami

Zacznij kiedy inni szukają wymówek, ćwicz, kiedy inni wciąż marzą, nie poddawaj się kiedy inni rezygnują.

W życiu wygrywa ten, kto pokonał samego siebie, pokonał swój strach, swoje lenistwo, swoją nieśmiałość...

"Wszystko jest trudne zanim stanie się proste" Thomas Fuller

Poświęcej tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych.

"Im bardziej motywuje cię miłość, tym bardziej wyzwalające i nieustraszone są twoje działania".
IV Dalajlama

Nieszczęśliwi ludzie skupiają się na tym, czego nienawidzą w swoim życiu, szczęśliwi na tym, co kochają.

Marzenia się nie spłeniają, marzenia się spełnia.

Poświęcej tyle czasu na ulepszanie siebie, być nie miał go na krytykę innych.

Spokojny umysł daje najlepsze rozwiązania.

"Sekret przemiany: Skup całą uwagę nie na tym co stare, ale na tworzeniu nowego."
Sokrates

"Zapomnij o wszystkich powodach, dla których się nie uda. Wystarczy znaleźć jeden dobry powód, dla którego się powiedzie."
Robert Anthony
  • Kontakt