Sukces to nie kwestia...

Menu


Wiedza to klucz do sukcesu.

"Sukces, to nie kwestia wrodzonego talentu, błyskotliwej inteligencji ani szczęścia. Sukcesy odnoszą ludzie przekonani o tym, że wciąż mogą sie wiele nauczyć."

Carol Dweck


Wszystkie czynniki istotne.
Cóż z zakopanego talentu? Cóż z inteligencji, kiedy wykorzystywana jest do destrukcyjnych celów ? Owszem łącząc talent, inteligencję i pragnienie ciągłego rozwoju sukces jest niemal pewnikiem.
Natomiast żaden z czynników czy to inteligencja czy talent czy mrówcza, syzyfowa praca nie wystarczy jeśli nie będzie systematyczna i nastawiona na skuteczne cele i podsycana nieustannym pragnieniem poszerzania wiedzy, umiejętności i rozwoju posiadanych zdolności.
Czy możliwy jest długotrwały sukces bez ciągłego rozwoju ? A czy możliwy jest rozwój bez pragnienia uczenia się więcej i nabywania nowych umiejętności? Pewnie w jakimś zakresie tak, ale dla tej osoby w zakresie bardzo ubogim dla jej możliwości rozwijania siebie bardziej, gdyż to pragnienie poszerzania swoich horyzontów poznawczych, swojej wiedzy, rozwoju swojej osobowości daje właśnie najwspanialsze efekty nie tylko w aspekcie pracy zawodowej ale także i życia osobistego.

Osoby otwarte na rozwój i wiedzę.
Osoby z tzw. "otwartymi ​umysłami", są chłonne wiedzy, pragną doznawać wciąż nowych doświadczeń, poszerzać horyzonty myślowe i tak właśnie kierują swoje zinteresowanie w stronę wiedzy, w stronę poznawania, w stronę uczenia się i nabywania nowych umiejętności i przeżywania coraz to nowych doświadczeń.
Za taką ciekawością świata idą zazwyczaj aktywności które pozwalają zrealizować się pragnieniom rozwoju. Ich umysł ​potem już, ​ nawet mimo starczego wieku pozostaje młody, pozostaje prężny, pamięć nadal jest dobra a ciekawość życia wciąż nienasycona.

Kiedy jesteśmy bogatsi w wiele doświadczeń, ​mamy też wiele przemyśleń, ​ możemy służyć radą nie tylko innym, ale wspomagać samych siebie we wsparciu i ​wskazując ​ perspektywę ​ konkretnych rozwiązań, ​kiedy​ mamy problem.

​Osoby nastawione w życiu na naukę będą w sytuacjach trudnych dostrzegać wyzwanie do pokonania a nie problem, a w momentach stagnacji cenić czas odpoczynku i stabilizacji. Będą zauważać gdzie popełnili ​ błąd ​a potem będą starać​ się go unikać na przyszłość, a nawet więcej, będą ​ potrafili ​ uczyć się na doświadczeniach innych, poprzez obserwację i wysnuwanie wniosków. ponieważ są otwarci na poznawanie.

​Osoby chłonne wiedzy, nigdy się nie nudzą, ponieważ zawsze mogą o czymś poczytać (jest przecież tyle dziedzin wiedzy ​ do poznawania, tyle gatunków książek​), mogą się z kimś spotkać i mają mnóstwo ​sposobów na aktywne spędzanie czasu, bo są otwarte na nowe doświadczenia.

Pęd do rozwou sprawia, że życie staje się pasją.
Także u młodych osób pęd do wiedzy poza statusem zawodowym daje bezcenne profity. Dzieje się tak, ponieważ chęć rozwijania się sprawia, że próbujemy coraz to nowych rzeczy, które nas kształtują, poznając różne pasjonujące tematy (a dziedzin wiedzy jest przecież tak wiele), biorąc udział w różnego rodzaju wydarzeniach, uprawiając ciekawe sporty, podejmują się nowych wyzwań, poznając coraz to nowych, interesujących ludzi itd. To daje poczucie ciągłych nowych wrażeń i sprawia, że życie staje się nieustanną pasją odkrywania świata.

Ważne by odnaleźć swoją pasję, swoją ulubioną aktywność, w której się realizujemy, która jest wymagająca, ale jej trudność jest proporcjonalna do naszych możliwości, dzięki której wzrastamy, rozwijamy się i dzięki której jesteśmy szczęśliwsi.

Niektórzy twierdzą "Nie mam pasji", nie mam dominującego talentu...ale może on jest tylko nieodkryty, taki w głębi ukryty jak nieoszlifowany diament, który trzeba wydobyć i się nim cieszyć? Warto go odnaleźć, dla siebie i dla świata, wtedy życie staje się niezapomnianą przygodą.

Ta ciekawość życia, pęd wiedzy, pragnienie poznawania, poszerzania sfery doświadczeń, sprawia, że życie staje się pasją, odkrywaną każdego dnia na nowo. A kiedy codzienne czynności można wykonywać z radością i rozkoszować się nawet małymi przyjemnościami, życie daje wtedy szczęście i spełnienie i czy to nie jest właśnie największy sukces?

Cytaty

"Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, ale bycie lepszym niż było się wczoraj".
XIV Dalajlama

Skup się na tym, co posiadasz zamiast na tym, czego Ci brak.

Kiedy masz ludzi, którzy w ciebie wierzą, możesz przenosić góry. Pierwszą osobą jednak, która w ciebie wierzy musisz by ty sam.

Zawsze ufaj sobie

"Nie gardź sobą, że bitwę przegrałeś. Trzeba pewnej siły, by się zapędzić aż tam, gdzie się bitwy przegrywa."
Henryk Elzenberg

Osoba, która twierdzi, że coś nie może być zrobione, nie powinna przeszkadzać tej, która to właśnie robi.

Ciesz się nawet małymi sukcesami

Zacznij kiedy inni szukają wymówek, ćwicz, kiedy inni wciąż marzą, nie poddawaj się kiedy inni rezygnują.

W życiu wygrywa ten, kto pokonał samego siebie, pokonał swój strach, swoje lenistwo, swoją nieśmiałość...

"Wszystko jest trudne zanim stanie się proste" Thomas Fuller

Poświęcej tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych.

"Im bardziej motywuje cię miłość, tym bardziej wyzwalające i nieustraszone są twoje działania".
IV Dalajlama

Nieszczęśliwi ludzie skupiają się na tym, czego nienawidzą w swoim życiu, szczęśliwi na tym, co kochają.

Marzenia się nie spłeniają, marzenia się spełnia.

Poświęcej tyle czasu na ulepszanie siebie, być nie miał go na krytykę innych.

Spokojny umysł daje najlepsze rozwiązania.

"Sekret przemiany: Skup całą uwagę nie na tym co stare, ale na tworzeniu nowego."
Sokrates

"Zapomnij o wszystkich powodach, dla których się nie uda. Wystarczy znaleźć jeden dobry powód, dla którego się powiedzie."
Robert Anthony
  • Kontakt